EMOCE řídí náš život a já už vím, jak být dobrým řidičem, NAUČÍM VÁS TO..

Můj příběh

Od pádu na dno zpět sám k sobě..

Nepatřím mezi ty, kdo svoji vášeň poznali hned a šli si za ní.  Má cesta byla poněkud klikatější. Potřeboval jsem pořádnou ránu a pád na dno, abych se probudil a vzpamatoval.

Osudová rána přišla v roce 2012, když po společných 12ti letech ode mě odešla bývalá manželka. Byl jsem naprosto zlomen a vůbec nerozuměl, co se se mnou děje.

Přepadly mě drtivé závislosti na partnerce, které odkryly nezahojenou bolest z opuštění mámou v mém dětství. Pocity, jaké jsem do té doby nepoznal. Cítil jsem se naprosto bezmocně a paralyzovaně.

Přestože mi v životě mimo partnerku nic nechybělo, úzkost, nejistota, strach ze samoty a nekonečný pocit stresu mě den po dnu „rozkládaly na součástky“.

Až na samém dně přišlo vysvobození.  Věc, kterou jsem do té doby považoval za absolutní blbost – osobní rozvoj.  V osudové ráno na mě na facebooku vykoukl článek o mozku. 

Okamžitě jsem si byl jistý, že tohle je mé záchranné kolo. Zároveň ve mě zažehla dětská jiskra touhy po poznání. Opět jsem se zamiloval a objevil svoji vášeň v poznávání mozku, těla a života celkově.

Práce na sobě a aplikování nabytých poznatků mě zbavila tíživých závislostí a vrátila zpět do života..

Ze strojního inženýra odborníkem na mysl a emoce..

Boj se závislostí mě donutil k poznávání sama sebe. Musel jsem si přiznat pravdu a odkrýt své slabosti, strachy a iluze, které jsem sám sobě nalhával. Nežil jsem svůj život.

Záhy jsem spatřoval, že práce inženýra není to, co mě činí šťastným. Zároveň jsem si však nedokázal připustit jinou možnost.

Měl jsem pocit, že nic neumím a nemám co světu nabídnout. Čím dál víc jsem však objevoval svůj talent v práci s lidskou psychikou a emocemi. Nešlo ji už přehlédnout. Má vášeň se hlásila stále silněji o slovo.

Většinu tehdejšího času jsem trávil čtením a navštěvováním seminářů, kurzů, přednášek z oblasti mozku, neurověd, epigenetiky, osobního rozvoje a psychologie.

A tak nadešel můj čas. Začal jsem chodit do školy koučů a stal se koučem u Aleše Kaliny. Získal jsem první klienty a rozšiřoval své teoretické znalosti a zkušenosti z práce sám na sobě. Můj talent se brzy začal projevovat a rychle jsem se lepšil.

Z kouče pro zábavu, podnikatelem na plný úvazek..

Jak už to tak bývá, nejde sedět „prdelí na dvou židlích“ a okolnosti mě opět nutili k rozhodnutí. Měl jsem z něj obrovský strach.

Má práce mě nebavila a těšil jsem se na své klienty. Neměl jsem na ně však dostatek času. Udělal jsem tak zásadní rozhodnutí a stal se koučem na plný úvazek.

Příliš se mi nedařilo, hlásil se o slovo další talent a trochu jiná cesta.

Pro nové je třeba vzdát se starého..

Můj přechod ze zaměstnance na podnikatele nebyl úplně 100%. Byl jsem tenkrát sice podnikatel, ale pod ochrannými křídly smlouvy s Alešem Kalinou.

Pociťoval jsem, že se v této roli necítím dobře a nemohu plně využít svůj další talent, učit a předávat větším skupinám. Překonal jsem další velký strach, vzdal se spolupráce s Alešem Kalinou a vykročil do světa poprvé úplně sám za sebe.

Sám jsem si vytvořil, zorganizoval a odpřednášel několik seminářů a workshopů. Cítil jsem naplnění a božskou energii. Moje znalosti a zkušenosti jsem konečně mohl předávat přesně, jak chci, na soukromých sezeních i na akcích pro větší skupiny.

Podařilo se mi mé akce opakovaně vyprodat a pomáhat tak stále většímu počtu lidí.

Moje cesta nekončí, ba naopak nabírá na obrátkách..

Jak už to tak v životě chodí, vše se neustále mění. Do životů nám vstoupil COVID a s ním jsem přišel o možnost pořádání živých akcí.

Ani to mě nezastavilo, jelikož razím heslo, že základem úspěchu je především adaptabilita a vytrvalost. Byl jsem opět „donucen“ (jak už je v mém životě pravidlem), hledat řešení jinde - v online světě, kde jsem nalezl další obrovské možnosti, jak být ještě více prospěšný tím, co umím.

Momentálně se v této oblasti poctivě rozvíjím a již brzy vám přinesu nové produkty.

Mým největším darem je dokázat se nacítit na problémy druhých, rozklíčovat jejich příčiny a pomoct nalézt cestu k vyřešení. Stejně tak se cítím skvěle v roli „učitele“, kdy předávám své znalosti a zkušenosti na workshopech či přednáškách.

Sám jsem si v životě prošel hodně hlubokým bahnem a má prožitá trápení se nyní stala mojí obrovskou výhodou. Přesně vím, jaké je to prožít na vlastní kůži a vyřešit:

-          Problémy ve vztahu, rozvod, žárlivost a drtivou závislost na partnerovi

-          Nízkou sebehodnotu, sebelásku a nepřijetí sebe

-          Příčiny psychosomatických zdravotních problémů

-          Strach ze samoty a panické úzkostné ataky

-          Vyhoření jak v práci tak i osobním životě

-          Nalezení smyslu života

-          Opustit práci, roli zaměstnance a postavit se na vlastní nohy ve vlastním byznyse

-          Opustit negativní myšlení a naučit se radovat a být vděčný za svůj život v celé jeho kráse

Věřím, že vše se děje pro naše dobro a podle přesných zákonitostí. Věřím, že emoce jsou hnacím motorem našich životů. Zároveň také věřím, že ovládnout své emoce, dokáže každý z nás a rád vás to také naučím.

Prošel jsem si náročnou osobní cestou a na sezeních se svými klienty jsem strávil již více jak 1.800 hodin. Napsal jsem stovky článků o osobním rozvoji, uspořádal desítky vlastních přednášek a workshopů.

Své poznání a zkušenosti ze srdce rád předám dalším lidem. Vím jaké to je, potřebovat pomocnou ruku a najít světlo, když jsi ve tmě. Zde je má ruka pro vás všechny, kteří zatím světlo nevidíte, anebo chcete využít efektivního vedení.

Přeji vám všem, ať naleznete sami sebe, spokojenost a naplnění v životě,
s láskou a pokorou Petr