Jsem kouč, terapeut, sportovec, vášnivý badatel a cestovatel..

Jmenuji se Petr Sládek a momentálně již více než 15 let žiji v Olomouci. V roce 2013 jsem se začal věnovat osobnímu rozvoji a koučinku, což naprosto změnilo můj život.

Můj život se změnil zcela od základů. Ze svého životního dna jsem se dostal ke štěstí, radosti a spokojenosti. Zbavil jsem se strachů a pochybností, které mě držely tam, kde mi nebylo dobře, nastartoval nový život a začal ho žít konečně podle svých skutečných hodnot.  

Svůj smysl života jsem nalezl v předávání nabytých znalostí a zkušeností druhým lidem, které vedu na jejich cestě. Již více než 5 let pomáhám svým klientům formou konzultací, seminářů, přednášek, workshopů a terapií. Na sezeních využívám intuitivní emoční terapii, která vychází z mých zkušeností (již téměř 1.000 hodin sezení s klienty) a nejnovějších poznatků neurověd a psychologie.

Poznávání fungování mozku a zákonitostí našeho bytí je zároveň i mojí obrovskou vášní a trávím ní prakticky i většinu volného času. Každoročně absolvuji velké množství seminářů, workshopů u nejlepších českých i zahraničních autorů a neustále tak rozvíjím své znalosti a dovednosti..

Konzultace provádím buď osobně v Olomouci, nebo online prostřednictvím Skype či telefonu.

Pokud i Ty procházíš složitým obdobím, tak vůbec neváhej a ozvi se, změní Ti to život…

Můj příběh

Již jako malý kluk jsem byl velmi živé a hyperaktivní dítě. Mojí celoživotní vášní se stal sport. Závodně stále hraji fotbal, který byl dlouhé roky mojí dennodenní náplní.

Prožil jsem krásné dětství na vesnici, kde jsem trávil většinu času sportem a rybařením. Mé dětství však bylo poznamenáno rozvodem rodičů a odchodem matky, která měla problémy s alkoholem a od svých 6ti let jsem ji prakticky neviděl.

Tento okamžik mi „předurčil“ problémy v partnerských vztazích, což se naplno projevilo v pozdějším období.  Dále také moje nekontrolovatelná hyperaktivní povaha přiváděla zejména ve škole učitele k šílenství, což se v tehdejší době řešilo tvrdými fyzickými tresty.

Podobně řešil výchovu extrémně tvrdou rukou i můj otec. Tyto prožitky tak ve mně opět nechaly vzklíčit semínka problémů, které propukly v dospělosti výrazným potlačením osobnosti. 

Ve škole jsem vždy patřil k těm lepším studentům a nakonec jsem završil studium vysokoškolským diplomem na VUT Brno.  Dalo by se říct, že jsem měl život ideálně nalinkovaný.

Po vysoké škole bylo definitivně jasné, že fotbalem se živit nebudu a být v divizním kádru se tak stalo mým maximem. V osobním životě jsem si našel skvělou přítelkyni. Naučil jsem se také na profesionální úrovni kurzovému sázení a postupně vydělával poměrně velké peníze.

S přítelkyní jsme si koupili byt, nové auto a po sedmi letech chození jsme se vzali. Zlom v mém životě nastal, když mě po déletrvajících problémech ve vztahu opustila manželka. V ten okamžik, jako by někdo otočil vypínačem a můj celý svět se zhroutil jako domeček z karet…

Udeřily na mě plnou silou extrémní závislosti na partnerce. Přesto, že mi v životě materiálně nic nechybělo, přicházely nevysvětlitelné úzkosti a strachy. Nechápal jsem, co se se mnou děje. Shodil jsem 10 kg na váze, nespal, nebyl  schopen fungovat v práci a propadal se v depresi stále hlouběji.

Prošel jsem si obdobím panických atak, úzkostmi a depresí. Záchranou se mi stalo až náhodné setkání s Emočními rovnicemi. Pochopil jsem souvislosti prožitků z mého dětství s tím, co se odehrává v mém životě a v ten okamžik jsem si byl jistý, že znám cestu.

Nemýlil jsem se. Vyhledal jsem kouče a ihned na sobě začal pracovat. Postupně jsem se zbavil drtivých závislostí, úzkostí, deprese a stával jsem se silnějším, až jsem byl schopen se postavit na vlastní nohy.

Koučink mi naprosto změnil život.  Život se mi doslova přeměnil z temné noci na slunečný den. Objevil jsem v sobě opět badatelskou vášeň z dětství a začal stále více studovat zákonitosti mozku a fungování našeho světa.

Absolvoval jsem školu koučů Aleše Kaliny a změnil práci.  Postupně jsem se zbavil také strachů z cestování a nalezl v sobě touhy poznávat svět a cestovat. Procestoval jsem velkou část světa. Za poslední 4 roky jsem navštívil 5 kontinentů a téměř 30 zemí.

Na sezeních jsem pomohl již více jak 50 klientům a absolvoval téměř 1000 hodin s klienty.  Napsal jsem desítky odborných článků o osobním rozvoji.  Navštívil jsem desítky seminářů nejlepších českých i zahraničních osobností osobního rozvoje. Přednášel na akcích pro více jak 100 lidí…

To vše zvládl za posledních 5 let kluk, který byl na dně a neviděl cestu jak dál.. Dnes již vím, že to může zvládnout úplně každý. Stačí k tomu „pouze“ vaše píle, ochota investovat do sebe, pracovat se sebou a vytrvat.

Rozhodně to stojí za to! a rád to každému z Vás dokáži..

Moje vize

Moje vize je dělat svět lepším místem pro život nás všech. Aby byl náš svět lepší, musí se mít lépe každý z nás. Všichni jsme jednota, která tvoří tento svět a vše vychází od každého jednoho z nás. Právě tady všechno začíná a končí...

Změna každého jednoho člověka k lepšímu, změní k lepšímu celý náš svět. Abychom měli každý z nás lepší svět, je třeba, aby každý z nás byl lepším člověkem. Nejsnazší a také jediný správný způsob jak toho dosáhnout, je změnit sám sebe. Tento úkol by měl být životní cíl každého z nás a náš dílek do celkové mozaiky světa...

Mé poslání je právě tohle v lidech probouzet, ukazovat jim cestu a dělat jim po ní průvodce.

Jediné co máme pevně v rukou a můžeme vždycky změnit jsme právě my sami a tohle je náš „trumf“ – klíč ke štěstí.  Změnou sebe totiž změníme úplně všechno.

 Až tohle člověk pochopí, tak je připraven na pouť ke svému štěstí a štěstí nás všech.  Být na své správné cestě, je už  samo o sobě tím největším štěstím, které můžeme prožívat.

Dokud tento princip nepochopíme, budeme se dostávat neustále dokola neřešitelných smyček a stereotypů, majíc dojem, že nám osud či někdo jiný nepřeje. Budeme narážet na nepříjemné lidi, nepříjemné okolnosti  a neřešitelné překážky, které nás budou stahovat stále hlouběji do nekonečného kola přesvědčení o nemožnosti dosáhnutí lepšího života...

Proto neměňte vlády, politiky, partnery či druhé lidi. Měňte první sami sebe. Vlády, politici, partneři a druzí lidé se potom změní úplně sami a drtivá většina problémů zmizí na dobro z Vašeho života…  

S pokorou a láskou, Petr Sládek