Bolest z rozchodu, odmítnutí, nepochopení.. nám nese důležité informace

V poslední době se velmi často setkávám s lidmi, kteří se trápí svým rozchodem, odmítnutím, nepochopením se s partnerem. Přicházejí s otázkou, co jsem udělal špatně? Kde nastala chyba?

Moje odpověď je většinou úplně stejná a možná vás dokonce i překvapí.  Ta odpověď zní: Nic jsi neudělal/a špatně a žádná chyba se nestala!

S touto odpovědí se ovšem většina lidí nesmíří, tak ji rozvedu dále.

Je přirozené, že rozchody a podobné situace v oblasti vztahů bolí. Vztahy jsou nejemotivnější, nejintimnější a tím pádem nejbolestivější, ale zároveň také nejvíce transformující oblastí v našem životě.

Každá bolest je odrazem nějaké v minulosti již prožité situace, se kterou se právě teď ztotožňujeme a kterou jsme v průběhu svého života nebyli ještě schopni překonat.

Prakticky všichni jsme vyrůstali v prostředí podmiňované lásky a právě prožívaná bolest, je signálem, že ona vytvořená podmínka v naší „bezpečné zóně“ není naplněna. Například to, že „partner musí dávat všechnu pozornost mě“ „když se partner raduje s jinými, nemá mě rád“… to jsou často v podvědomí zaznamenané podmínky, u kterých logicky víme, že jsou nesmysl, přesto však v těchto situacích zažíváme bolest, úzkost či trápení.

Je to z toho důvodu, že logická a emoční část myšlení jsou dva rozdílné „světy“ a většinou nejsou propojeny. Až naše vědomá přítomnost dokáže tyto situace registrovat a postupně zpracovávat (musíme jí ovšem být schopni).

Také téměř všichni žijeme v přesvědčení, že rozejít se, být odmítnut, nerozumět si s partnerem… je špatně. Tohle je ovšem opět iluzorní převzaté přesvědčení. Každý z nás máme právo se rozhodnout jakkoliv a každý z nás se potřebujeme i fungování ve vztzích naučit.

Existuje podle vás jediný člověk na světě, který si rozumí se všemi lidmi, kterého nikdy nikdo neodmítl, kterému se povede každý vztah a každá situace vyřešit na poprvé?

Stejně tak vy sami přijímáte každého člověka, jako vhodného potenciálního partnera?  Nikoho byste nikdy neodmítli? Každý vám vyhovuje?  

Zde krásně logickou myslí vidíte, jak nesmyslná tato iluze je. Přestože to většinou víme, emočně to cítíme jinak. Cítíme to tak pouze proto, že když jsme byli v minulosti rodičem odmítnuti, nerozuměli si… zažívali jsme emoční bolest a tu si mozek velmi dobře pamatuje a má ji uloženou v emocionální paměti.

Proto nás před opětovným prožitím podobné situace tak vehementně varuje(bolestí, úzkostí, strachem..) a my pak často celý život nejsme schopni tento strach překonat a posunout se k rozhodování a žití podle svých vlastních představ. Vytváříme si potom dokola podobné situace, opakovaně se zraňujeme a více se utvrzujeme ve svých starých přesvědčeních.

Je to začarovaný kruh, který dokážeme přetnout pouze svojí vědomou přítomností. Dokud této vědomé přítomnosti nejsme schopni, budeme si stále dokola utvářet nevědomě sami tuto bolest.

V této bolesti však můžeme najít všechny své odpovědi a postupně změnit svoji osobnost a stát se připravenými na náš pravý vztah. Naše vztahy nejsou náhodné a to, že se nám v nich nedaří, není vinou partnera. Vytváříme si je totiž nevědomě sami a budeme vytvářet, i pokud změníme partnera do té doby, než změníme sami sebe !!

Svoji žárlivost nemohu nikdy vyřešit změnou partnera. Změnou partnera mohu pouze zakrýt svoji bolavou ránu, ale nic dalšího nevyřeším. Jakmile se objeví opět pozměněné okolnosti (partner mi přestane potvrzovat svými projevy náklonnost), ocitneme se opět ve stejném stavu a nikam jsme se neposunuli, přestože jsme mohli vyměnit několik partnerů.

Rozhodl jsem se proto pro ty z vás, kdo chcete s fungováním ve vztazích v nekonečných bludných kruzích skoncovat a naučit se pracovat se svými emocemi, vytvořit uzavřenou FB skupinu, kde se vám budu věnovat a pomohu vám se dopadu destruktivních minulých prožitků zbavit.

Ať se můžete konečně stát tou připravenou osobou, která je schopna do svého života vpustit opravdovou lásku, život podle představ a partnera, který bude stejně připraven jako vy.

Je k tomu však potřeba dokázat otevřít své srdce lásce a životu, což znamená, přestat se bát opětovného zranění se, protože naše zranění jsou tím jediným pravým důvodem, proč nemáme vztahy a život podle svých představ..

Kdo chcete na sobě pracovat ještě více intenzivně, máte možnost také využít osobní či online sezení.

Přeji krásný den, s láskou Petr  

Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Online trénink EMOČNÍ MANUÁL můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů