SVĚT SE NETOČÍ TAK, JAK CHCEME. TO CO ZAŽÍVÁME JE VŠAK ODRAZEM NAŠEHO NITRA…

V životě máme většinou potřebu mít věci pod kontrolou a chtít jakési jistoty. Pokud tyto „parametry“ nejsou naplněny, většinou pociťujeme nepříjemné pocity a necítíme se dobře.  Tento způsob fungování je vůbec nejčastějším důvodem naší nespokojenosti a trápení se v životě.

Proud života plyne svou rychlostí a směrem, ať chceme či nikoli. Slunce ráno pokaždé vyjde a někdy je hezky jindy škaredě. Jeden den jdou věci, jak si představujeme, jiný den úplně naopak.

Tohle je přirozený koloběh života. Proč to říkám?  Vždyť je to samozřejmost.

Ano je to samozřejmost, kterou si však vůbec neuvědomujeme. Je to totiž úplně stejné s tím, že jednou mě druzí vyhoví, podruhé třeba ne. Jeden člověk mě má rád, jiný mě mít nemusí. Jeden den má na mě dobrou náladu partner, druhý den mít nemusí.

Právě tyto změny jsou jedinou jistotu v životě.

Pokud se k nám druzí nechovají, jak očekáváme, pokud se nám něco nedaří, nepovede… okolnosti nám nepřejí, tak to již tak samozřejmě nevidíme a necítíme. Trápíme se, protože jsme byli přesvědčeně, že je na nás něco špatně. Ono ovšem není.

Chtít se cítit neustále skvěle, mít jen samé úspěchy, bezchybnost, dokonalost… je úplně stejné bláznovství, jako chtít ať každý den svítí sluníčko.

Štěstí a spokojenost totiž nespočívá v tom, jestli svítí sluníčko. Spočívá v tom, že si dokážeme užívat života, i když venku zrovna prší. I když prší, můžu mít krásný den.

Stejně tak je to, i když se mi něco nepovede. O tom jaký budu mít den, nerozhodují okolnosti, rozhoduje to, jak se k okolnostem stavím.

Trápit se nepodařeným, odmítnutím či jiným neočekávaným výsledkem, znamená nepřijetí proudu života. Pokud tento proud nebudeme přijímat, budeme ním vždycky převálcováni.

Proto netlač Zeměkouli proti směru, využij její sílu, svez se po proudu a když zrovna nejde tvým směrem, tak třeba odpočívej, nebo se věnuj tomu, co ti tento směr umožňuje.

„Výsledná“ realita a směr toku je určena energií nás všech, ta naše osobní realita je pak odrazem našeho vnitřního světa, naší energie, ve které se právě nacházíme.

Na světě existují i války, katastrofy a podobné scénáře, to neovlivníme. V našem osobním prostoru (realitě) se ovšem objevují přesně takové situace, v jaké energii se nacházíme.

Pokud ve svém nitru pěstujeme lásku a mír, budeme mít kolem sebe milující prostředí. Pokud však budeme uvnitř bojovat, nenávidět, strachovat se… budeme k sobě podobné prostředí přitahovat.

Proto nebojujte a ani neživte energii strachu a nenávisti. Žijte v lásce, jednotě a vnitřním klidu, pomůžete tak nejvíc sobě i celému světu…

Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Online trénink EMOČNÍ MANUÁL můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů