Rebel, frajírek, nebo hrdina? aneb příběh skutečného zdraví…

Události posledních dní kolem Novaka Djokoviče rozpoutaly spoustu emocí. Jedni ho zatracují, druzí vynášejí do nebes. I u mě tyto události vyvolaly silné emoce.

Pro mě je naprosto neuvěřitelné, co se nyní ve světě odehrává a jak na to lidé reagují.  Novak nemůže nastoupit na tenisový Australian open, protože je ZDRAVOTNÍ RIZIKO pro ostatní. Ve skutečnosti je ovšem jeho zdravotní stav lepší, než u 99% účastníků, kteří tento turnaj navštíví.

Není to trochu šílené? Nepřipadáte si jako v blázinci?

Pojďme ovšem k tomu klíčovému. Lidé, hráči, politici… ho soudí a kritizují, protože se nenechal naočkovat. Jeho důvody proč tak učinil, však zřejmě nikoho nezajímají a ani to není pro většinu lidí podstatné.

Co kdyby ty důvody dávaly smysl a odhalovaly pravdu, oč tu skutečně jde?  No ale… vždyť ať je to cokoliv, je přece nezodpovědný a hazarduje se zdravím svým i druhých lidí…

Novakův životní příběh ovšem říká něco zcela jiného…

Novak měl na začátku kariéry často v zápasech problémy s fyzičkou a odstupoval ze zápasů. Až narazil na doktora zabývajícího se východní medicínou. Ten objevil příčinu jeho problémů ve spojitosti s intolerancí na lepek.

Novak kompletně změnil svůj jídelníček, životosprávu a přístup k životu. Zkrátka našel pro sebe a svoje tělo tu přesnou dávku rovnováhy a zdraví. Vzdal se určitých návyků, jídel, farmak a způsobů žití. Zařadil do svého života pevné piliře, které skutečně rozhodují o zdraví.

Zabralo to! Stal se nejlepším tenistou všech dob.

Dnes ve 34 letech je stále na vrcholu, protože žije pravou a pravdivou formou skutečného zdraví, na které zodpovědně dbá. Napsal o své životosprávě a rituálech dokonce i knihu.

Proč by měl takto fungující člověk bořit svoji rovnováhu a ověřené principy zdraví?

Přijde mi až odporné, když ho politici, reportéři a podobná individua s nadváhou a chatrným zdravím nazývají zdravotním rizikem. Kritizují ho, doporučují mu a nařizují jakési zaručené způsoby řešení zdraví, které oni sami nikdy nedokázali ověřit a dovést ani na zlomek úrovně Novaka.

To má být jako ta norma zdraví pro lidi? To bezpečí, ta svoboda..?

Chápu, že Novakova cesta není pro všechny. Nemám nic proti modernímu způsobu života, bohémství a využívání farmak. To jak si každý dobrovolně sám rozhodne, jestli bude kouřit, pít alkohol, nezřízeně žít… je jeho osobní volba a právo.

Každý si však poneseme břímě za tíhu svých činů sám. Sami bychom tak měli mít také plné právo si o těchto činech rozhodovat, protože následky oněch činů za nás nikdo jiný neodžije. Proto nedopusťme, aby nám někdo toto právo odepíral.

Proč by měl člověk, který chce žít skutečnými principy zdraví, být nucen do jakési „obecné pravdy“ o farmako prevenci?  Proč by mělo být rozhodováno za nás druhými?  Jsme nesvéprávní tvorové, neschopni udělat rozhodnutí za sebe?

Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Online trénink EMOČNÍ MANUÁL můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře
 1. Pavlína napsal:

  Nemam nic proti tomuto přístupu, ale nad čím se pozastavuju, že si žádal vůbec o výjimku a do Austrálie odletěl. Pokud chci bojkotovat systém nebo určitý přístup, tak podle mě nebudu žádat o vyjímku, příjde mi to jako výsměch obyčejným lidem. Proč zrovna on by měl dostat něco spešl?

  • Petr Sládek napsal:

   Pavli on nic a nikoho nebojkotuje, co by měl jako bojkotovat? On pouze žije v souladu se svým tělem. Stejně tak on nežádal o žádné privilegium a nechtěl nic spešl… o vyjímku může požádat kdokoliv, to si nevymyslel on…
   Mě spíš zaráží, jak se pro lidi stává naprosto v pořádku, že zdravý člověk někam nesmí jen proto, že se nenechal očkovat. To je pro mě naprostá zvrácenost…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů