Chování druhých vůči nám máme ve své moci

Velmi často se nejen na koučinkových sezeních setkávám s problémem, kdy dotyčný tvrdí: partner, děti, rodiče… mi dělají to či ono a já s tím nemohu nic dělat.

Tahle tvrzení však nejsou pravda! My sami jsme tvůrci své reality, a to včetně chování druhých lidí vůči nám. To co se odehrává v našem venkovním světě, je přímým odrazem našich vniřních přesvědčení…

Jak to celé funguje?

Každý z nás ovlivňuje druhé lidi a stejně tak jsme druhými lidmi ovlivňováni i my. Děje se tak na vědomé i podvědomé úrovni vnímání. Veškeré naše myšlenky a pocity, vytvářejí ať už mozkem či srdcem kvantová pole (dnes již měřitelná), která jsou všude kolem nás v prostoru.

Každá naše myšlenka, pocit, emoce… je vyvolána signálem o jiné frekvenci, který potom vytváří různé vlny a různá pole. V duchovnějším pojetí osobního rozvoje se tyto děje popisují jako vibrace.

Každý z nás má schopnost tyto vibrace rozpoznávat, a to opět jak na vědomé, tak i podvědomé úrovni. Znamená to, že aniž bychom s dotyčným mluvili, a dokonce aniž bychom ho znali, dokážeme rozeznat, jakou má náladu a zdali je nám sympatický. V podstatě se jedná o podvědomou komunikaci. Každý znás dokážeme číst informace z tohoto pole jednak formou pocitů a Ti citlivější a trénovanější i formou konkrétních vizí a informací.

Pro lepší názornost uvedu konkrétní případovou studii klientky z mého „koučinkového křesla“.

Klientka, kterou neustále obtěžovala doporučení rodičů

Řešil jsem případ s klientkou, která si nevěděla rady s neustálými doporučeními rodičů, kvůli nimž se s nimi přestala navštěvovat. Trpěla tím však ona, její děti i rodiče.

Po bližším rozebrání situace jsem zjistil, že klientka si chce dělat věci po svém a vychovávat děti podle svého, stravovat je zravě.. což bylo ovšem špatně podle rodičů, kteří jí to dávali patřičně najevo.

Tato klientka musela v dětství na slovo poslouchat a dělat vše tak, jak to bylo správně podle rodičů. V dospělosti pak cítila provinilost a nejistotu ve svých krocích, které rodiče neschvalovali.

Prožíváním nepříjemných emocí tuto svoji nejistotu a potřebou souhlasu druhé strany „vysílala“ na podvědomé úrovni ve svém poli informace, což se rodičům „překládalo“, že si neví rady. Ti jí tak v dobré víře samozřejmě začali podávat nevyžádané rady. Tento koloběh nepochopení je pak natolik odcizil, až se přestali navštěvovat.

Postupně jsme s klientkou zapracovali na jejich prožitcích z dětství a utvořených emočních nastaveních. Vyřešili jsme její emoční potřebu souhlasu blízkého a práva na svoji vlastní cestu. A ejhle, světe div se, problém byl vyřešen.

Klientka tak pouze prací sama na sobě změnila chování svých rodičů, kteří jí přestali samovolně nevyžádané rady poskytovat a jejich vztah se tím velmi zlepšil .

Podobných příběhů jsem již řešil s klienty spousty a dokonce i sám u sebe. Naučme se proto číst v situacích, které se nám v životě dějí, a staneme se tak opravdovými tvůrci své reality.

Každá osoba, vztah či situace v našem životě je přímým odrazem našich vnitřních nastavení a postojů, které utvářejí naši realitu. Každý z nás přitahujeme a zároveň jsme přitahováni kvantovými poli (vibracemi), které jsou s námi v rezonanci.

Pokud prožíváš ve svém životě podobné problémy, se kterým si nevíš rady, tak se na mě klidně obrať . Velmi rádi Tě naučím číst v těchto zrcadlech a pomohu Ti elegantně a efektivně tyto problémy řešit.

Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Online trénink EMOČNÍ MANUÁL můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů