Chování druhých vůči nám máme ve své moci

Velmi často se nejen na koučinkových sezeních setkávám s problémem, kdy dotyčný tvrdí: partner, děti, rodiče… mi dělají to či ono a já s tím nemohu nic dělat.

Tahle tvrzení však nejsou pravda! My sami jsme tvůrci své reality, a to včetně chování druhých lidí vůči nám. To co se odehrává v našem venkovním světě, je přímým odrazem našich vniřních přesvědčení…

Jak to celé funguje?

Každý z nás ovlivňuje druhé lidi a stejně tak jsme druhými lidmi ovlivňováni i my. Děje se tak na vědomé i podvědomé úrovni vnímání. Veškeré naše myšlenky a pocity, vytvářejí ať už mozkem či srdcem kvantová pole (dnes již měřitelná), která jsou všude kolem nás v prostoru.

Každá naše myšlenka, pocit, emoce… je vyvolána signálem o jiné frekvenci, který potom vytváří různé vlny a různá pole. V duchovnějším pojetí osobního rozvoje se tyto děje popisují jako vibrace.

Každý z nás má schopnost tyto vibrace rozpoznávat, a to opět jak na vědomé, tak i podvědomé úrovni. Znamená to, že aniž bychom s dotyčným mluvili, a dokonce aniž bychom ho znali, dokážeme rozeznat, jakou má náladu a zdali je nám sympatický. V podstatě se jedná o podvědomou komunikaci. Každý znás dokážeme číst informace z tohoto pole jednak formou pocitů a Ti citlivější a trénovanější i formou konkrétních vizí a informací.

Pro lepší názornost uvedu konkrétní případovou studii klientky z mého „koučinkového křesla“.

Klientka, kterou neustále obtěžovala doporučení rodičů

Řešil jsem případ s klientkou, která si nevěděla rady s neustálými doporučeními rodičů, kvůli nimž se s nimi přestala navštěvovat. Trpěla tím však ona, její děti i rodiče.

Po bližším rozebrání situace jsem zjistil, že klientka si chce dělat věci po svém a vychovávat děti podle svého, stravovat je zravě.. což bylo ovšem špatně podle rodičů, kteří jí to dávali patřičně najevo.

Tato klientka musela v dětství na slovo poslouchat a dělat vše tak, jak to bylo správně podle rodičů. V dospělosti pak cítila provinilost a nejistotu ve svých krocích, které rodiče neschvalovali.

Prožíváním nepříjemných emocí tuto svoji nejistotu a potřebou souhlasu druhé strany „vysílala“ na podvědomé úrovni ve svém poli informace, což se rodičům „překládalo“, že si neví rady. Ti jí tak v dobré víře samozřejmě začali podávat nevyžádané rady. Tento koloběh nepochopení je pak natolik odcizil, až se přestali navštěvovat.

Postupně jsme s klientkou zapracovali na jejich prožitcích z dětství a utvořených emočních nastaveních. Vyřešili jsme její emoční potřebu souhlasu blízkého a práva na svoji vlastní cestu. A ejhle, světe div se, problém byl vyřešen.

Klientka tak pouze prací sama na sobě změnila chování svých rodičů, kteří jí přestali samovolně nevyžádané rady poskytovat a jejich vztah se tím velmi zlepšil .

Podobných příběhů jsem již řešil s klienty spousty a dokonce i sám u sebe. Naučme se proto číst v situacích, které se nám v životě dějí, a staneme se tak opravdovými tvůrci své reality.

Každá osoba, vztah či situace v našem životě je přímým odrazem našich vnitřních nastavení a postojů, které utvářejí naši realitu. Každý z nás přitahujeme a zároveň jsme přitahováni kvantovými poli (vibracemi), které jsou s námi v rezonanci.

Pokud prožíváš ve svém životě podobné problémy, se kterým si nevíš rady, tak se na mě klidně obrať . Velmi rádi Tě naučím číst v těchto zrcadlech a pomohu Ti elegantně a efektivně tyto problémy řešit.

Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Vstupenky na má workshopy a semináře můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů