Co nám prozrazuje partnerský vztah o nás?

Partnerský vztah nám dává ty nejpřesnější odpovědi, kým vlastně jsme. Je to výkladní skříň toho, jak se máme doopravdy rádi. Partner je naším nejpřesnějším zrcadlem…

To co nám vadí na partnerovi, většinou nepřijímáme sami na sobě, anebo si tím podmiňujeme dosažení vlastního cíle či spokojenosti.

Nejčastěji máme partnera spojeného s podmínkou možnosti prožívat v životě štěstí a lásku. Pokud to tak máme, setrváváme často i v něčem, kde nám není úplně dobře, protože nevidíme jinou možnou cestu.


Klíčem ke štěstí a skutečné lásce je převzetí zodpovědnosti za svůj dobrý pocit!

O našem dobrém pocitu nemůže rozhodovat nic a nikdo jiný než my sami. Pokud něco z venku ovládá pocit naší spokojenosti, stáváme se „obětí“ této osoby či okolnosti, která nás činí závislými.  

Pokud ve svém životě nemáme partnera, znamená to, že v něm pro něho momentálně nemáme prostor. Je to kvůli nedoléčeným zraněním, která naopak popírají možnost zažívat štěstí a spokojenost s nejbližším člověkem.

Většinou to bývá podvědomá obava, že způsob žití podle sebe je pro nejbližšího zraňující a neakceptovatelný. Takto si negujeme možnost hlubokého propojení, po kterém v skrytu duše toužíme.

Jak z toho ven a jak utvářet vztahy, po kterých toužíme?

Klíčem je již zmíněné uvědomění, že zodpovědní za svůj dobrý pocit, jsme pouze my sami. Dále s tím související uvědomění právo být sám sebou a žít v souladu se sebou.

Je to v podstatě reverzní přesvědčení zmíněného, my jsme zodpovědní za svůj dobrý pocit, tudíž nemůžeme přebírat zodpovědnost za pocity nejbližšího. Zde nastává obrovský prostor, si svoje přesvědčení uvědomit, zpracovat a stát se „ideálním partnerem“.

Ideálním partnerem“ pro svůj ideální vztah se staneme tehdy, pokud si umožníme být sami sebou, aniž bychom potřebovali tlačit partnera do toho, aby nám to on umožnil.

Láska totiž spočívá v tom, dokázat milovat svůj život, být sám sebou, dělat věci, které mě naplňují a to samé umožňovat i druhým. V podstatě přijímat vše a všechny, takové jací jsou a to včetně sebe.

V tomto přijetí, je totiž ukryto kouzlo lásky. Čím víc dokáži přijímat život druhých, radovat se s nimi z jejich úspěchu a radosti, soucítit, mít pochopení… tím víc se budu já cítit milovaně.

Čím víc se cítím milovaně, tím víc chci tuto energii násobit. Právě v tento okamžik jsem pak schopen bezpodmínečně milovat a vytvořit „ideální“ partnerství.

Vytvářet „ideální“ partnerství mohu vlastně kdykoliv. Mohu ho klidně utvářet i s momentálně „neideálním“ partnerem. Vždy to však bude o tom, až se oním „ideálním“ stanu já sám a onen zatím „neideální“ se mnou na této cestě setrvá.

I u něj to bude o tom, stát se tím „ideálním“.  Takže nečekejte na „ideálního“ partnera, stávejte se sami „ideálním“ partnerem. Ten „ideální“ se k vám potom přidá, anebo už ho možná máte vedle sem, jen to zatím nejste schopni vidět.

Přeji krásný den, s láskou Petr


Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Vstupenky na mé workshopy a semináře můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů