I z úplného dna na vrchol vede cesta..

Setkávám se na svých sezeních s lidmi, kteří mají pocit, že jsou na svém dně, vyhoření, nic neumí, jsou nedostateční… ona to ovšem vůbec není pravda. Ve skutečnosti jsou to vždy velice schopní, slušní a báječní lidé. Pouze uvěřili kritickému hlasu podvědomí, který je pouhou ozvěnou kritiky od osoby z minulosti k níž měli emoční vztah..

SKVĚLÍ JSME VŠICHNI, KDOŽ SE PRO TO ROZHODNEME! Nesmíme však ustrnout v myšlenkách poutajících nás k minulosti.

Tyto myšlenky zažíváe nejčastěji po našich životních pádech, jako jsou rozchody, úmrtí blízkých, ztráta práce, anebo osobnostní krize či vyhoření.

Náš mozek je velký „manipulátor“ a právě v okamžicích stresu, zužuje naše vidění reality pouze na problém, kde si svoji pravdu o nedostatečnosti dokola potvrzujeme. Jsme tak ve stavu, kdy přes obarvené brýle stresem pouze nejsme schopni svoji skvělost a jedinečnost uvidět.

👉První krok jak z tohoto rozpoložení ven je okamžik, kdy se stáváme vědomými. Stát se vědomým, spočívá, v uvědomění si -> My nejsme naše myšlenka, která je definována minulou zkušeností. My můžeme být a jsme tím, pro co se rozhodneme.

👉Druhý krok spočívá v nalezení své touhy (vize), proč se chci změnit. Tuhle touhu je třeba opravdu nalézt, vytesat do mysli a dát si ji někam před oči, kde na ni neustále uvidíme. Tahle touha, cíl, směr, mé proč… je to co mi bude dávat neustále sílu překonávat rezistenci vlastního mozku a těla.

Všichni máme své sny a cíle, jen někdy je pod nánosem problémů a strachů nedokážeme vidět. Pokud svůj vrchol ještě nevidím, je třeba ze svého života eliminovat dopady strachů z minulosti a začít alespoň tím, že přestaneme dělat to, co víme, že v životě nechceme.

Je však třeba nakonec uvidět vrchol hory a udržovat stále v mysli slastný pocit toho, že jsme ho již zdolali. Žít a být prostoupený touto vizí a pocitem vítěze. Pokud dokážeme udržet svoji mysl v tomto „módu“, bude cesta na vrchol brnkačka. Pokud však budeme sledovat každý obtížný krok a odřené koleno, bude pro nás výstup utrpením.

I ZE DNA SE DÁ VYLÉZT NA VRCHOL A CESTA VŽDY EXISTUJE, NA TO NIKDY NEZAPOMÍNEJ!

I ten co je před námi, si musel koupit lano a skoby. To, že on už je má a je o krok dopředu, neznamená, že my jsme horší, špatní, nedostateční.. nebo že to máme složitější.

Znamená to pouze, že jsme přišli do obchodu a ke kopci o něco později než on…

O tom, jak si vytvořit šťastný život se můžeš dozvědět na mém nejnovějším workshopu více ZDE


Přeji krásný den, s láskou Petr❤️

Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Vstupenky na mé workshopy a semináře můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů