Jak jsem zažehl přidušený plamínek ve svém srdci ?

Už je to asi 10 let, co se zhroutil můj život. Po odchodu manželky mne ovládly drtivé emoční závislosti na ex manželce a já padl na úplné dno. Tenkrát poprvé jsem pohlédl pravdě přímo do očí a uviděl, že skutečným důvodem mého tehdejšího stavu byla nespokojenost v životě.

Vzpomněl jsem si, na své dětské touhy o tom, jak si v dospělosti budu naplno užívat neomezeného života a radovat se ze spousty snů, co mám. Přestože jsem vždy patřil mezi inteligentní, schopné a velmi učenlivé jedince, výsledek mé snahy byl žalostný.

Uvědomil jsem si, že přes veškerou snahu a úsilí, jsem neustále jako magnet přitahován k podobným prožitkům frustrace, nespokojenosti a „sebemrskačství“. Zkrátka nedokázal jsem vůbec žít život, který jsem si vysnil. Tuto vnitřní vyhořelost jsem si léčil únikem ke sportu a vydělávání peněz.

Odchodem manželky jsem však přišel i o motivaci do sportu a vydělávání peněz. Byl jsem absolutně vyhořelý, nechápal jsem, co se to se mnou děje a hlavně, jak dál a co se sebou dělat..

Jiskřičku naděje ve mně zažehl až seminář, který jsem ze zoufalství navštívil. Bylo to jako polití živou vodou. Rázem jsem uviděl svět jinak. Pochopil jsem, proč jsem tam, kde zrovna jsem a hlavně co mě tam dovedlo.

Prakticky přes noc se stal z rezignované trosky opět motivovaný muž s hořícím plamenem touhy a naděje ve svém srdci. Netušil jsem, co mě čeká, ale věděl jsem, že už znám cestu.

Tato cesta znamenala změnit sebe a především změnit vliv mých předchozích emocionálních prožitků z dětství na mé konání a rozhodování. Musel jsem se potkat se svými strachy a omezeními.

Když už jsem si myslel, že mám vyhráno, přišel další rozchod a s ním ještě drtivější pocity osamělosti, neschopnosti a rezignace. Neměl jsem vůbec chuť do života.

Všechno zlé je ovšem i k něčemu dobré. Tento rozchod mi otevřel oči ještě víc. Přiznal jsem si, že nemám rád sebe, že si sám bez opory v partnerce nevěřím a že partnerku potřebuji, aby mi organizovala život.

Dokázal jsem to však změnit. Začal jsem více vidět svoji hodnotu, své schopnosti, sílu, vytrvalost… a hlavně jsem věděl, že celé je to především o mě a vnímání sebe sama. Teď už jsem si byl jistý, že mám vše pouze ve svých rukou.

Od tohoto okamžiku se začaly naplňovat mé dětské touhy a sny. Změnil jsem práci a uvědomoval si svůj přínos pro druhé, což mě neskutečně naplňovalo. Dokázal jsem pomáhat lidem s jejich trápeními a radovat se ze života.

Rázem mě začaly opět bavit i mé koníčky. Procestoval jsem „půl světa“ (krom Antarktidy a Austrálie jsem byl na všech kontinentech). Navštívil spoustu milovaných vysněných sportovních událostí (NHL, NBA, UFC, ME ve fotbale, ligu mistrů, grandslamové tenisové turnaje, turnaj mistrů..).

Potkal jsem spoustu zajímavých lidí, absolvoval spoustu kurzů a tréninků. Stla se tím, kým chci být. Uspořádal i své vlastní akce a hlavně každým dnem začal žít přesně to, co miluji JÁ.

Na začátku to byla velká bolest a jeden seminář. Proto právě teď nesu jiskřičky ohně já vám, kdo jste svůj vlastní plamínek přidusili. Přijď na seminář, anebo se přidej do naší komunity a Tvé srdíčko se také zase rozhoří..

Přeji krásný den a těším se na každého z vás, s láskou Petr

Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Vstupenky na mé workshopy a semináře můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů