Každá žena je krásná, pro správného muže.. aneb jak vytvářet šťastnější vztahy

V poslední době jsem absolvoval několik akcí, kde jsem se setkával s přáteli, které jsem dlouho nepotkal.

Dost často jsme si povídali o vztazích, ženy si stěžovaly na muže, muži zase na ženy. Pozoroval jsem také zpovzdálí různé typy vztahů a také to, jak každý vidí krásu v něčem jiném.

Uvědomil jsem si, obrovskou zákonitost pro utváření vztahů a podělím se s vámi o ni v tomto článku..

„Každá žena je krásná, pro správného muže – taková jaká je již teď

Muži, kteří si stěžovali na ženy, byli většinou se ženou, která si stěžovala na muže. Viděl jsem páry, kdy muž vyhledával převážně „krásu těla“ za účelem sexu. Navazoval tyto vztahy a potom si mi stěžoval, že nejlepší je se s ženou pouze vyspat a víc, že nemá smysl.

Naopak ženy, které do těchto typů „vztahu“ vstupovaly, si zase stěžovaly, že chlapa zajímá pouze, jak ženská vypadá a že chtějí jen to jedno.

Viděl jsem také páry, které spolu znuděně přežívaly a každou možnou příležitost využívaly k tomu, aby každý mohli trávit čas na večírku s někým jiným, s kým se skvěle bavili.

V těchto typech vztahů většinou muž i žena tvrdili, „s tou mojí starou/starým to za nic nestojí, ale všude je to stejné“  popřípadě ještě říkali, že nemají jinou možnost, platí hypotéku, mají děti…

Víte co jsem si uvědomil? 

Každý vztah je naprosto přesným odrazem toho, jak o svém partnerovi a sobě přemýšlíme!

Vždy jsou to totiž dokonalé „puzzle“, které do sebe přesně zapadnou!

Muž vidí ženu, která je dobrá pouze jako hezká žena v posteli.   ->  Najde si ženu, která vidí muže jako „sukničkáře“ . Ona sama o sobě ví, že má krásné tělo, ovšem jinak svoji hodnotu příliš nevidí. Proto se snaží převážně „lákat“ muže svým hezkým tělem a většinou se jí to povede.

Vytvoří si tak přesně vztah, jak o něm oba uvažovali. Potom se oba neustále dokola přesvědčují o pravdivosti svého přesvědčení, ve kterém si tím ještě více utvrzují…

Takže co z toho plyne?

Každý máme přesně takový vztah, jak o něm, o sobě a o partnerovi smýšlíme! To jak o partnerovi smýšlíme, je výsledkem našich předchozích zkušeností. Tyto podvědomé zkušenosti vychází opět již z dětství, kde si podobné závěry mozek utvořil z probíhajících vztahů v našem okolí..

Jak na lepší vztahy, které skutečně chceme?

  • Úplně nezbytným krokem je „vyléčit“ svá předchozí zranění, odpustit všem bývalým i rodičům.
  • Dalším nezbytným krokem je ujasnit si v sobě, jaký vztah skutečně v životě chci
  • Naprosto nutné je také zapracovat na svojí sebehodnotě a vnímání sebe sama
  • Na závěr to úplně nejdůležitější nejen pro vztahy. Být za všech okolností sám sebou! Tím kým skutečně jsem a ne tím kým bych měl být, nebo mě chtějí ostatní. Pouze tehdy totiž mohu narazit na to moje správné „puzzle“

Pokud se trápíte s vašimi vztahy, tak si upřímně projděte v sobě výše uvedené body a změňte nalezené ve svém životě. Nebudete-li to zvládat sami, klidně se mi ozvěte a probereme to společně.

Pro zlepšení svých vztahů máte nyní také jedinečnou možnost, využít můj nejnovější projekt „OTEVŘI SE LÁSCE“ a pracovat na svých podvědomých nastaveních v užším kruhu podobně smýšlejících lidí.

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů