Nedokážeš-li být šťastný sám, nedokážeš to ani ve vztahu..

Asi jedním z vůbec nejčastějších problémů, které řeším s klienty, je přímá závislost spokojenosti daného člověka se vztahem. Máme tendence nejen ve vztazích, ale celkově v životě „zalepovat“ svá prázdná místa domnělou iluzí univerzálního štěstí v někom, nebo v něčem.

Tohle však nikdy nemůže fungovat. Nelze totiž ránu uvnitř, zacelit venku, tam kde není. Je to podobné jako řešit nespokojenost se svým bydlením tím, že si pojedu udělat radost na dovolenou do Karibiku.

Ano, mohu se po nějaký čas cítit skvěle, ale pokud se nevrátím k řešení toho, co mě tížilo, nic se v dané věci v mém životě nezmění. Pouze to na mě celé „spadne“ o něco později a s větší intenzitou.

Pokud totiž trvám neustále na určitém konkrétním partnerovi (přestože to nefunguje, nebo mě nechce), musím mít za každou cenu „nějaký“ vztah, mám pocit, že jsem sám nešťastný… tak to znamená, že jdu do něčeho nového z pozice své nedostatečnosti. Potom téměř vždy na úkor jedné dané „touhy“, po které jsem vyprahlý, přehlížím ostatní okolnosti a jdu do něčeho, co bych v jiné situaci většinou vůbec „nebral“.

Tímto způsobem vznikají nejčastěji závislostní vztahy a vztahy, kde jsou naprosto rozdílní partneři, kteří se časem mohou velmi zraňovat.

Proto neřešte „problém s bolavým zubem“ pozlátkem v podobě prášku proti bolesti, vyhledejte nejdřív příčinu a bolavý zub opravte, a až potom hledejte radost venku.

Takto budete prožívat venku skutečné štěstí rovnocenného partnera, které stojí na pevných základech. Pokud pouze „překryjete“ svoji bolest partnerem, tak se vám pravděpodobně stane, že časem záplata zmizí a vy spadnete opět zpátky a vůbec nic se ve vašem životě nezměnilo a nevyřešilo…

Každá situace venku nám totiž odráží naši situaci uvnitř. Nejinak je tomu i v případě vztahů. Partner vám bude vždycky odrážet vás samotné. Proto se rozhodně „vyplatí“ jít do vztahu šťastný již dopředu a svoje opravdové štěstí pak ještě znásobit.

O tom, jak si vytvořit šťastný život se můžeš dozvědět na mém nejnovějším workshopu, osobním sezení nebo můžeš zdarma vstoupit do FB skupiny.

Přeji krásnou den, s láskou Petr ❤️


ZÁZNAM semináře „NAPLŇUJÍCÍ VZTAHY PRO KAŽDÉHO
DOSAHOVÁNÍ CÍLŮ A PRÁCE SNŮ PRO KAŽDÉHO
PENÍZE A FINANČNÍ DOVEDNOSTI PRO KAŽDÉHO

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů