Největší bolest bývá často začátkem toho nejkrásnějšího v životě..

Velmi často právě až ta největší bolest nás dokáže přinutit uvědomit si svůj problém a začít ho řešit. Až velká bolest nás dokáže přimět vzdát se třeba i něčeho, co nás již dlouho táhne ke dnu. Je to opět až velká bolest, která dokáže rozhýbat a vyřešit do té doby neřešitelné.

Žijeme ve světě zrcadel, ve kterých se neustále zobrazují odpovědi na naše otázky. Ta největší bolest je právě tím nejdůležitější a nejužitečnějším zrcadlem pro posun ke skutečnému štěstí.

Vy kdož zrovna procházíte tímto obdobím, nelamte hůl nad sebou, svým životem či čímkoliv jiným. Nestavte se do role oběti, nehořekujte nad smůlou či osudem.

Využijte této příležitosti, ponořte se do sebe, buďte sami k sobě upřímní a odpovězte si, čehože se to nedokážete vzdát, na čemže tolik lpíte, že jste došli až k této bolesti? Pohlédněte do tohoto zrcadla, které vám zobrazuje odpověď.

Nalezněte v sobě sílu uvidět pravdu a první část cesty tak budete mít zdárně za sebou. Ta druhá část spočívá v tom, pustit to, co Tě tolik zraňuje a vydat se novou, lepší cestou. Pamatuj, cesta vždy existuje, jen ji nesmíš přestat hledat. Kdo hledá, vždycky najde.

Nemusíš ji najít hned, ale může to být třeba již zítra. Možná potkáš průvodce, anebo se stane něco, co obrátí „samo“ kormidlo Tvého života k tomu nejkrásnějšímu, co v životě můžeš prožít. Jen nikdy nesmíš přestat věřit a hledat.

Pamatuj, že nikdy nevíš, co krásného Tě už zítra může potkat, s kým se setkáš, co Ti přijde za příležitost, anebo co nového se naučíš.. nic není nemožné!

Sám jsem si tímto obdobím „temna“ také prošel, v dobu kdy mě drtily obrovské závislosti, úzkosti a deprese po rozchodech. Proklínal jsem každý den a byl si jistý, že nic horšího mě v životě nemohlo potkat. Dnes s odstupem času vím, že to bylo to nejlepší, co se mi kdy mohlo stát.

Objevil jsem v sobě totiž sílu, zvedl se ze dna, hledal cestu a našel. Dokázal jsem to co nikdy předtím. Udělal jsem ze sebe svobodného člověka, který se těší na každý další den, bez ohledu na vnější události, protože jsem našel štěstí uvnitř sebe.

Dnes již vím, že všechno má své jasné důvody a příčiny, které jsou vždy v hlavě každého z nás a že řešení nemůžeme nalézt opět nikde jinde – než ve své hlavě.

Dnes už také vím, že vyřešit své problémy může každý z nás, každý, kdo chce a nevzdá se svého štěstí. Proto se nikdy nevzdávej a hledej cestu. Když budeš mít pocit, že to sám nezvládneš, nechej si klidně pomoct. Není to žádná ostuda či slabost, nakonec i já jsem to potřeboval a vůbec nelituji, že jsem to takto udělal…

Nyní můžeš ke své změně využít také unikátní online průvodce s mojí osobní podporou.

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů