Pokud nevyřešíš problém uvnitř, budeš vždy obětí okolností..

V životě občas přijdou chvíle, kdy bychom raději vůbec nebyli a pokud by to šlo, tak bychom je ve svém životě „přeskočili“. Problémy které nás bolí, trápí a drží v šachu.

Věci, kterým jsme dávali tu největší důležitost a bez kterých jsme si život nedokázali představit, se během okamžiku rozboří jako domeček z karet. Opustí nás partner, blízký přítel, vyhodí nás z práce či přijde nějaká podobná pohroma.

Nedokážeme vidět řešení a jediné co si přejeme je, aby se vrátil čas, aby se vše vrátilo tam, kde to bylo dříve.

Život je však neustálá změna a my nikdy nebudeme mít v ničem jistotu a nebudeme řídit „provoz světa“ kolem nás.

Pokud mám tendence měnit pouze věci venku, stávám se obětí těchto okolností a „naletěl“ jsem svému egu. Ona bolest, kterou prožíváme, je totiž pouze přenesení vlastních emocí do obdobné situace v minulosti.

Trpíme tak většinou bolestí, která pochází z dětství a již nemá žádnou relevantnost.

Popíši vám pro lepší pochopení tuto situaci na konkrétním případu z mého života.

Ve svém životě jsem zažíval obrovskou bolest vždy, když mě opustila přítelkyně. Měl jsem s opuštění takový strach, že jsem se nikdy nedokázal s žádnou holkou rozejít a to přesto, že mi vztah absolutně nevyhovoval.

Když mě opustila bývalá manželka, vyřešil jsem problém venku – novou přítelkyní. S tou vztah po nějaké době opět „nepřežil“ a já byl uvržen do ještě větší bolesti.

Léčil jsem totiž „bolavý zub“ neustále práškem proti bolesti a nikoliv léčením příčiny, proč je zub bolavý. Ona příčina byla bolest a s ní spojený strach z opuštění mámou v dětství. Nikdy mě nemohl vyléčit žádný nový vztah, dokud bych si nezahojil tuto bolest, kterou mi stále dokola spouštělo to, když jsem byl „opuštěn“.

Moje vztahy totiž nemohly fungovat, protože mi moje nezahojená bolest, nedovolovala být sám sebou a žil jsem tak život, který mě zraňoval.

Proto nežijte podobně ve falešné iluzi prášku proti bolesti, podívejte se dovnitř a vylečte si nejdříve tohle zranění. Jedině tak můžete dojít k pravdě, žití vlastního živta a skutečnému štěstí. Mozek totiž bude vždy hledat známou cestu změny okolností venku a chtít okamžitý prášek od bolesti, stejně jak to již zažil kdysi v minulosti.

Nehrajte s ním tuto hru, neměňte okolnosti, ale změntě své reakce na okolnosti protože jedině tak můžete svoji bolest pochopit a eliminovat, díky čemuž nebudete více před ničím „utíkat“ a budete konečně žít, to co skutečně chcete…Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Online trénink EMOČNÍ MANUÁL můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů