Proč je klíčové věnovat pozornost svým emocem?

Emoce prožíváme úplně všichni. Na každého z nás má velmi významný vliv to, jak se cítím. Každé naše rozhodnutí je ovlivněno emocí, která je s danou situací spojena.

To jaký život žijeme, co v životě máme, s kým ho trávíme.. je výsledkem našich předchozích činů. Všechny tyto činy jsme vykonaly našich rozhodnutí, která výrazně ovlivnily naše emoce.

Už je vám to jasné? Už chápete, jaký vliv mají na náš život emoce?

Myslím, že je opravdu dobré a důležité, věnovat jim pozornost!

Většina z nás bere emoce jako svoji identitu, která je vrozená, přichází automaticky a nedá se s nimi nic moc dělat. Je to ovšem pravda pouze z části.

Naše emoce sice přicházejí samovolně a automaticky. Mají však jasnou příčinu a fungují podle přesných zákonitostí. Avšak máme plně v rukou možnost, jak tvorbu svých emocí změnit.

Každá emoce je v podstatě reakce na podnět a s ním spojená emocionální zkušenost. Mozek neustále vyhodnocuje podobnost aktuální situace s již někdy prožitou zkušeností. Na základě toho potom buď sám automaticky situaci vyřeší (opakované činnosti, které děláme jako robot, aniž bychom nad nimi přemýšleli a často si je ani neuvědomujeme), anebo nám nabízí možnosti řešení a s tím i spojené emoce.

Často díky nekomfortním emocím ustupujeme od svých záměrů, a jsme tak stále dokola tlačeni do fungování v souladu s předchozími zkušenostmi. Nevědomě si tak díky emocím vytváříme stále dokola stejný život.

Z této smyčky vede pouze jediná cesta. Stát se vědomým člověkem, který si dokáže své emoce uvědomovat, nenechá se nimi ovládat a dokáže s nimi vědomě pracovat.

Až v tento okamžik se stávám svobodným člověkem a nejsem obětí venkovního světa systému, který umně brnká na naše strachy, díky kterým se chováme stále stejně a předvídatelně.

Slouží k tomu dokonale nejrůznější zprávy, TV vysílání a podobné masové prostředky, které „infiltrují“ do našeho podvědomí příběhy a obrazy spouštějící potřebné emoce. Ty už se pak postarají o to, abychom opět upadli do stejného způsobu rozhodování a konání.

Pokud se chceš osvobodit a být skutečně svobodný, musíš si nejdříve vyřešit emoce uvnitř a až potom se bude měnit Tvoje realita venku..


Přeji krásný den, s láskou Petr ❤️

Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Vstupenky na mé workshopy a semináře můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů