Strach, úzkost a nejistota jsou pouze špatně vyladěný software v naší řídící jednotce..

Stejně tak, jako nejmodernější počítače, auta, budovy… spouští občas falešný poplach, tak tento poplach velmi často spouští i náš mozek.

Příroda je velmi moudrá, proto nastavení naší řídící jednotky (mozku) uchovává v našich genech a my si je předáváme po generace. Tyto informace můžeme neustále aktualizovat, rozšiřovat a adaptovat se tak na jakoukoliv dobu a prostředí.

Již v raném dětství si dětský mozek „přehraje“ software od svých rodičů a takto vyzbrojeni vyrážíme do života. Máme k dispozici automatický podvědomý ochranný systém (alarm – emoce), který spouští samovolně varovný signál (emoci), vždy když se dostaneme do rozporu s aktuálními „zkušenostmi“ v podvědomí.

Dále máme také vědomý „logický“ systém, který nám umožňuje jakousi sebereflexi a možnost korigovat to, jakým směrem nás podvědomá nastavení vedou.

Často se totiž v našich životech stává, že se nám do systému dostanou data, která jsou škodlivá. Například to, že se naši předci báli oslovit osobu opačného pohlaví, protože byli někým odmítnuti, neznamená, že je pro nás tato situace nebezpečná.

Náš varovný systém tohle ovšem neví a budeme i my v těchto situacích zažívat nepříjemné pocity do doby, než dokážeme danou situací prožít jinak a náš mozek tím získá novou zkušenost a upgraduji informace (zkušenosti) v podvědomí.

Bohužel však většinu strachů nejsme schopni překonat a točíme se stále dokola v kruhu stejných problémů a situací, protože nejsme schopni upgradovat náš „zastaralý“ software, který reaguje na neexistující „strašidlo“ a neustále nás varuje nepříjemnými emocemi.

Naštěstí již dnes známe způsoby, jak si svůj software můžeme řízeně vyladit a zbavit se tak nejrůznějších, strachů, úzkostí a nejistot. Pokud i Ty patříš mezi ty, kteří se nedokáží v životě posunout směrem, po kterém toužíš, tak se mi klidně ozvi, rád Ti s tím pomohu

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů