TALENT JE TO, CO DĚLÁME NAPROSTO PŘIROZENĚ…

Znáš svůj talent, silné a slabé stránky? K čemu je to dobré? Více se už můžeš dozvědět v dnešním článku…


Asi všichni jsme se setkali s prohlášením, že „někdo má talent“, nebo je „talentem od Boha“.

Co je to vlastně ten talent? Kdo je talentovaný a jak to s tím talentem skutečně je?

TALENT je naše přirozenost. Je to v podstatě to, jak přirozeně myslíme, cítíme a chováme se. Takže talent máme úplně všichni, a otázkou je pouze jaký a jestli si ho jsme vědomi.

Talent sám o sobě, ještě nemusí příliš znamenat. Pro to, aby se stal naší silnou stránkou, je třeba ho rozvíjet a „trénovat“. Každý se můžeme naučit prakticky cokoliv, pokud však rozvíjíme talent, jde nám to prostě snáze.

Jako další obrovský benefit nám to přináší radost a naplnění z dané činnosti. Já osobně jsem přesvědčen, že moudrá příroda to vymyslela tak, že talent přímo souvisí s našim posláním.

Kdybych měl talent k něčemu přirovnat, je to jako psaní levou či pravou rukou. Mohu se naučit psát kteroukoliv, jen pokud budu psát to „nepřirozenou“, bude to pro mě o mnoho náročnější a bude mě to s prominutím „srát“.

Bohužel náš vzdělávací systém je stále postaven na nesmyslném zdokonalování a zlepšování se v tom, co nám nejde místo rozvíjení našeho talentu a výjimečnosti.

Výsledkem potom je, že většina lidí má práci, která jim nedává smysl a nebaví je.

Je to právě z výše zmíněného důvodu – dělají totiž činnosti, které jim nejsou úplně přirozené.

Proto si musíme poradit sami a je dobré své talenty znát, jak u sebe, tak u lidí kolem nás. Zvýší nám to výrazně kvalitu života a spokojenost na všech úrovních včetně vztahů.

Společnost GALLUP se více jak 50 let zabývá tématikou talentů a jejich analýzou. Vytvořila dotazník, který měří 34 talentových složek a řadí je do 4 skupin. Poznání těchto svých talentů vám přinese naprosto jiný pohled na sebe i lidi kolem vás.

Každý jsme v něčem unikátní a výjimečný. Právě na práci s talenty a našim potenciálem se momentálně zaměřuji a školím.

Mám pro vás nyní JEDINEČNOU NABÍDKU.
Test Gallup s vyhodnocením v českém jazyce + 1 hodina sezení (rozbor talentů se mnou)


Přeji krásný den, s láskou Petr ❤️

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů