Víra tvá tě dovede…. přesně tam, v co věříš…

 „Víra Tvá Tě uzdraví“ pro mě zákon v oblasti zdraví. Toto tvrzení jsem však ještě malinko poupravil do oblasti celého života.

Víra zde však není myšlena to, že v dané dokáži uvěřit. Význam mnou zmiňované víry je hluboké a neoblomné přesvědčení, že to tak skutečně je. Tato hluboká přesvědčení jsme získali dávno v minulosti (v dětství) a získáváme je či měníme dále v návaznosti na to, s čím se setkáváme a co prožíváme.

Boj o naši pozornost a všemožné důkazy co je a není správně, co máme a nemáme dělat, můžete vidět dnes a denně všude kolem sebe. Nakonec ona současná „pandemie“ je výkladní skříní zmíněného.

Ti kdož investují obrovské prostředky a energii do získávání pozornosti a „důkazů“ svých pravd prostřednictvím médií a sociálních sítí, přesně vědí, proč to dělají. Chtějí získat vaši víru.

Chtějí vám tuto víru doslova „nahrát“ do hlavy.

Mozek je totiž geniální v adaptaci. Umí vysledovat, „čemu se nyní věří“. Drtivá většina z nás věří ve vědu a její důkazy. Ještě drtivější většina věří a pokládá za pravdu to, co vidíme. Možná si budete teď myslet, že jsem blázen. Proč by neměla být pravda, to co vidím?

Je to z toho důvodu, že se věda pravděpodobně zmýlila. Paradigma Newtonovské hmotné fyziky, které všichni věříme (hmota co vidí, zkrátka je hmota), totiž platí zřejmě pouze v omezené oblasti hmoty. Kvantová fyzika nám přináší možné odpovědi.  Na subatomární úrovni totiž Newtonovy zákony nefungují!

Nechci vás zatěžovat fyzikou, tak to velmi zjednoduším. Podstata spočívá v tom, že cokoliv může být zároveň částice i vlna (hmota i energie) a o tom, která varianta nastane, rozhoduje vědomí pozorovatele.

Opět to ještě velmi zjednoduším na konkrétním případu. V podstatě se jedná o to, že v to co předpokládám (věřím), je tím aktivátorem, která varianta nastane.

Takže například to, že se mi nepodaří zkouška, neznamená neúspěch. Znamená to pouze nyní provedený „úkon“, který nedopadl, jak očekávám. Pokud na základě této zkušenosti věřím, že jsem nedostatečný a neúspěšný – budu tuto realitu zažívat.

Stejně tak však pokud uvěřím, že jsem dostatečný a očekávaný výsledek naleznu, budu pokračovat v hledání cesty a výsledný očekávaný stav nakonec naleznu.

Čím více dokáži věřit, tím více podporujících událostí k sobě přitáhnu a tím dříve má „očekávaná“ realita nastane.

Proto pracujte především na své víře, protože ta vás dovede přesně tam, v co v hloubi duše věříte…

Ukazuje se, že tato víra je obrovskou silou, která dokáže měnit věci kolem nás i děje v našem těle. Věřit a posilovat víru se rozhodně vyplatí.

Ze začátku to může být těžké, protože víra je tvořena předchozími zkušenostmi, které jsou však tvořeny předchozí vírou. Víru však lze změnit, proto se o to minimálně pokuste a věřte v ty nejvyšší hodnoty lásky a dobra…

Vstoupit do FB skupiny Cesta ke štěstí aneb jak ovládnout své emoce, můžeš zdarma zde
Online trénink EMOČNÍ MANUÁL můžete získat přímo zde
Sezení se mnou můžete objednávat přímo zde

Jsem kouč, terapeut a motivační řečník. Mojí obrovskou vášní jsou neurovědy, koučink, terapie a osobní růst celkově. Dokázal jsem od základů změnit svůj vlastní život a rád pomohu i vám..
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů